wtorek, 22 kwietnia 2014

Maxi kulki do lodu

Wstępna informacja o dzisiejszym gadżecie pojawiła się już na facebooku. Myślę, że jest świetny i daje sporo możliwości. Zdjęcia są naprawdę interesujące, czyli decyzja zapadła - warto poświęcić mu  trochę uwagi. 
Lodowe kulki zapewne przygotowywaliście nie raz. Może nie były to kulki, tylko kostki, pałeczki, serduszka czy też inne formy, nawet nieregularne jakie nam wychodzą z tzw. woreczków na lód. Główne zastosowanie lodowych kulek to chłodzenie różnego rodzaju napojów. Jednak spełnienie tylko jednej funkcji to trochę mało. W przypadku kulek firmy Prepara liczy się efekt wizualny, czyli to co dla nas maniaków kuchennych jest bardzo istotne:) Zawsze poszukujemy nowych możliwości podania czy też dekoracji. Ten gadżet zdecydowanie wpisuje się w tą konwencję.
Zestaw składa się z 4sztuk foremek do kulek o średnicy 5,7cm. Wykonane są z przeźroczystego tworzywa sztucznego. Kulki są zamykane dzięki czemu nie przyjmują zapachów innych produktów. Jako 4 osobne pojemniki możemy je dowolnie wkładać do zamrażarki, wykorzystując kilka mniejszych wolnych przestrzeni. Kolejna zaleta to wielkość kulek, które możemy uzyskać. Ich duży rozmiar/pojemność zapewnia dłuższe chłodzenie napoju, w którym je wykorzystamy.

Dzięki kształtowi pojemników oraz sposobowi ich napełniania uzyskujemy idealny kształt kulki. Płyn, który będziemy zamieniać w lód wlewamy od góry i zamykamy specjalną zatyczką. A po zakończeniu mrożenia po prostu otwieramy pojemniczek i kulka gotowa.
 A co  możemy mrozić. Standardowo używamy wodę, ale warto poeksperymentować z sokami czy też kolorowymi napojami. Efekt może być zaskakujący dla nas i naszych gości.

Idąc krok dalej możemy pobawić się w przygotowanie lodowych kulek z różnymi dodatkami. Wybieramy kawałki owoców, jadalne kwiaty, zioła np miętę lub melisą. Możliwości jest wiele, ogranicza nas tylko nasza fantazja. Pamiętajmy jednak, aby dodatki były jadalne:)

I jak podoba Wam się ten gadżet?


Foremki do lodu KULKI - 4 szt.
Cena: 58,00 PLN

Oryginalne, zabawne i praktyczne foremki do lodu w kształcie KULEK, pomogą stworzyć niepowtarzalne kompozycje na stole...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wystąpił błąd w tym gadżecie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...