piątek, 8 maja 2015

Pieczenie z dziećmi - inspiracje

Dzieci często bywają w kuchni. Czasami pojawiają się, aby tylko coś przekąsić, ale czasami aktywnie chcą uczestniczyć w przygotowaniach posiłków. Szczególnie interesujące wydaje im się pieczenie. Kiedy są mniejsze działają wspólnie z rodzicami, natomiast nastolatki wolą pracę indywidualną. Każda opcja jest dobra, byle tylko miło i pożytecznie spędzać czas:)
Ponieważ miałam spory problem z selekcją gadżetów, to znaczy nie potrafiłam skupić się na 4-5 sztukach, zdecydowałam się pokazać je bez specjalnych opisów. Mam nadzieję, że zdjęcia mówią same za siebie. Aby uzyskać więcej informacji wystarczy kliknąć na zdjęcie lub link i gotowe. Jak zawsze wybór należy do Was. Miłej lektury:)

PROPOZYCJA DLA MŁODSZYCH DZIECI:
Pieczenie z najmłodszymi to zdecydowanie wdzięczny temat. Szczypta fantazji, mnóstwo zabawy i wspaniała degustacja - tak wygląda czas spędzony w kuchni z naszymi pociechami. W tym wypadku wielce pomocne mogą okazać się zestawy marki Lekue. Dają one sporo możliwości pracy, a przede wszystkim zdecydowanie ją uprzyjemnią:)
http://www.strefaulubiona.pl/zestaw-do-ciastek-garden-p-2041.html
http://www.strefaulubiona.pl/zestaw-do-ciastek-junge-p-2043.html
http://www.strefaulubiona.pl/zestaw-do-ciastek-kit-cupcake-p-2040.html
http://www.strefaulubiona.pl/zestaw-do-muffinow-muffinskids-p-2039.html
http://www.strefaulubiona.pl/zestaw-do-pierniczkow-podroze-p-2305.html


POMOCNE GADŻETY:
W kuchni liczą się przede wszystkim najlepsze składniki i dobre chęci, ale warto również wspomóc się kuchennymi pomocnikami. Czasami niepozorne, a potrafią ułatwić pracę. Oto moje typy:
http://www.strefaulubiona.pl/miarki-zestaw-4-szt-zielono-bialy-livio-p-2000.html
http://www.strefaulubiona.pl/miarki-lyzeczki-5-szt-p-2165.html
http://www.strefaulubiona.pl/rekawice-kuchenne-c-36_44_248.html
http://www.strefaulubiona.pl/deco-pen-zielony-4-koncowki-p-2046.html


PROPOZYCJA DLA NIECO STARSZYCH FANÓW PIECZENIA (CHOĆ NIE TYLKO):
Kiedy nie potrzebujemy już typowych zestawów dla dzieci, to niezbędne okazują się  formy, foremki... Poniżej kilka bazowych pomysłów:

Wszystkie zaprezentowane propozycje dla wszystkich miłośników kuchni, a w szczególności pieczenia pochodzą ze sklepu internetowego Strefy. 
Zapraszam  do przeglądnięcia pełnej oferty - StrefaUlubiona.pl
W szczególności  polecam dział Dzieci - Pieczenie, kuchnia i dzieci

A na koniec zapraszam do przetestowania przepisów Strefy Ulubionej - wszelkich słodkości (przepisy TUTAJ), a w szczególności muffinek (zbiór przepisów TUTAJ).

Pozdrawiam
Iwona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...