środa, 3 czerwca 2015

Pieczenie z dziećmi 2 - zestawy do ciasteczek

Na temat pieczenia z dziećmi pisałam niedawno (TUTAJ). Były to bardziej ogólne inspiracje. A dzisiaj same konkrety:)

Jak wiadomo pieczenie z dziećmi to sama przyjemność. Oczywiście jak się do tego odpowiednio podejdzie:) Sekretem powodzenia mogą okazać się nasza pomysłowość i ogromne pokłady cierpliwości. Aby ułatwić to zadanie prezentuję w ramach kuchennych gadżetów - zestawy do pieczenia dla dzieci marki Lekue. Z ich pomocą dzieci są w stanie same przygotować ciasteczka, świetnie się przy tym bawiąc. A dorośli mogą ograniczyć się do małej weryfikacji postępu prac. Czyż nie cudownie, szczególnie że degustacja będzie wspólna:)

Ograniczę się do dwóch zestawów do pieczenia ciasteczek - GARDEN i JUNGLE. Składają się one z 6 foremek oraz pojemnika do dekorowania Deko-Pen z dwoma końcówkami. I teraz najmilsza informacja - foremki mają wytłoczone na dnie kształty zwierząt (Garden - motyl, pszczoła, biedronka; Jungle - małpka, lew, hipopotam). Wzór ten podczas pieczenia odbija się na ciastkach. I na koniec używając Deko-Pena można wypełnić powstały wzór jakimś kolorowym kremem, czekoladą, dżemem czy też lukrem. 

Myślę, że takie pieczenia to będzie po prostu zabawa:)
http://www.strefaulubiona.pl/zestaw-do-ciastek-garden-p-2041.html
http://www.strefaulubiona.pl/zestaw-do-ciastek-junge-p-2043.htmlKrótka instrukcja jak w 3 krokach piec, bawić się i na końcu dojść do degustacji:)

1. Przygotowanie ciasta
Najpierw wybieramy odpowiedni przepis (zgodnie z gustem domowników). Sięgamy więc bądź po sprawdzony przepis z domowego archiwum lub też przeszukujemy blogosferę (na pewno znajdziemy wiele inspiracji). Przygotowujemy składniki i postępujemy zgodnie z zapisami danego przepisu - mieszamy, ubijamy, miksujemy...
2. Pieczenie
Ciasto przekładamy do wybranych foremek. Zazwyczaj wypełniamy je do 3/4 objętości, ponieważ większość ciasteczek rośnie podczas pieczenia. Następnie pieczemy w odpowiedniej temperaturze. 
I nie zapominamy, że ciasteczka pieką się, a wzór odbija się na ich spodzie:)
3. Ozdabianie
Na koniec nadszedł czas na wykorzystanie drugiego gadżetu z zestawu - pojemniczka/pisaka DecoPen. Wystudzone babeczki  odwracamy i pomału wypełniamy powstały wzór ozdobnym lukrem, czekoladą, dżemem czy też ulubionym kremem.
Gotowe, czas na degustację:) 
Jak zawsze zapraszam do naszego sklepu internetowego  - Strefa Ulubiona.
Tam znajdziecie więcej inspiracji na temat pieczenia z dziećmi (TUTAJ) oraz produktów marki Lekue (TUTAJ).

Pozdrawiam
Iwona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...