wtorek, 4 czerwca 2013

Muffiny z coca colą
Wszystko rozpoczęło się parę miesięcy temu od konkursu - przepisy na muffiny. Było wiele radości związanej z testowaniem i wyborem najlepszych przepisów. Spośród wielu przepisów właśnie ten - MUFFINY Z COCA COLĄ gości w naszym domu najczęściej. Dlatego też był wielokrotnie sprawdzany i ulepszany.SKŁADNIKI SUCHE :
1 szklanka mąki
4 łyżki kakao
3/4 szklanki cukru (najlepiej użyć cukier puder)
1 cukier waniliowy (16g)
2 łyżeczki proszku do pieczenia


SKŁADNIKI MOKRE :
2 jajka
1 szklanka coca coli
150g rozpuszczonego masła (wystudzone)


Na początku wszystkie składniki suche wsypujemy kolejno do jednej miski. Nie zapominamy o przesianiu mąki i kakao przez drobne sitko. Wszytko (mąka, kakao, cukier, cukier waniliowy i proszek do pieczenia) razem mieszamy.

Teraz czas na składniki mokre. I tutaj można działać na dwa sposoby.

Ja polecam opcję trochę bardziej pracochłonną, czyli oddzielamy żółtka od białek (posłużą do ubicia piany) . Składniki mokre (masło, coca cola, żółtka) łączymy w misce i delikatnie mieszamy. Składniki mokre wlewamy do suchych i mieszamy. Z białek ubijamy sztywną pianę (z dodatkiem odrobiny soli) i dodajemy ją do reszty składników, po czym delikatnie mieszamy. Uważam, że ubicie piany z dwóch białek nie zajmuje wiele czasu, a zdecydowanie wpływa na puszystość muffinek.

Można oczywiście pominąć opcję ubijania piany z białek. Wówczas wszystkie składniki mokre (jajka,coca cola, masło) łączymy, po czym wlewamy do suchych i mieszamy.

Ciasto nakładamy do foremek do ok 3/4 wysokości. Możemy je piec zarówno w foremkach do mini muffinek jak i w standardowych foremkach do muffinek (silikonowych lub papierowych papilotkach).

Pieczemy w temperaturze 170-180C ok 20minut (mini muffiny) lub 25 minut (muffiny).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wystąpił błąd w tym gadżecie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...