poniedziałek, 28 lipca 2014

Koktajl fit z malinami

Aktualna pora roku sprzyja różnym koktajlom. Po pierwsze z uwagi na różnorodność owoców w ofercie sklepów, straganów czy też naszych ogródków. Dodatkowo koktajle są zdrowe i stanowią w miarę lekką przekąskę na ciepłe dni. 
Aktualnie traktuję koktajle owocowe jako alternatywę dla kawy latte, którą ostatnio regularnie piłam. Kawa bywała w wersji klasycznej ciepłej lub z dodatkiem lodu na upalne dni. Jednak zawsze była słodka oraz z dużą ilością mleka i trzeba szczerze przyznać, że był to taki deserek pomiędzy posiłkami. Nie odrzucam kawy całkowicie, ale znacznie ją ograniczam, a w zamian pojawiły się zdrowe koktajle. Zachęcam, do takiej przekąski pomiędzy głównymi posiłkami lub też do wprowadzenia koktajlu jako wieczorny posiłek, szczególnie po ćwiczeniach.
czas przygotowania - 10 minut
SKŁADNIKI (2 szklanki):
- 1 duży kefir (380g)
- 1 opakowanie malin (ok 200g)
- 2 łyżeczki otrębów pszennych
- 1/2 łyżeczki kakao
- 2 łyżeczki miodu

WARTOŚĆ KALORYCZNA CAŁEJ PORCJI (2SZKLANKI) = OK. 340KCAL, 1 PORCJA (1 SZKLANKA) = OK.170KCAL

Kefir przekładamy do większego naczynia, w którym będziemy blendować koktajl. Dodajemy do niego otręby i pozostawiamy na kilka minut, aby napęczniały. Następnie dodajemy kakao, miód i maliny i całość miksujemy/blendujemy.

Jeśli ma to być koktajl na upalne dni, to koniecznie przygotowujemy go z schłodzonego kefiru. Czas przygotowania koktajlu jest tak krótki, że nadal będziemy się delektować jego chłodem.

Osobiście piję koktajl bez użycia miodu. jednak jest on dosyć kwaskowy. Dlatego też miód lekko przełamuje ten smak. Jednak zdecydowanie nie jest to napój słodki:)

Polecam również spróbować inną wersję koktajlu na bazie kefiru, który wcześniej pojawił się w StrefieUlubionej - KOKTAJL FIT - KEFIR, OTRĘBY, BANAN, KAKAO (przepis TUTAJ).

Smacznego...
Iwona


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...