wtorek, 4 marca 2014

Kuchenne gadżety - miarki

Dawno nie pojawił się w Strefie Ulubionej żaden gadżet kuchenny. Po prostu bardzo zaabsorbowało mnie samo gotowanie i przygotowanie przepisów i gadżety zeszły na plan dalszy. Dlatego też dzisiaj nadrabiam zaległości i przedstawiam gadżet bardzo typowy dla kuchni, a szczególnie dla gotowania - MIARKI KUCHENNE.

Na rynku jest spory wybór miarek w różnych fasonach. Ja prezentuję miarki polsko-włoskiej firmy Vialli-Design z serii Livio. Występują one w dwóch wersjach kolorystycznych:
- zielono-białe widoczne na zdjęciach (3 mniejsze miarki zielone + 1 największa biała)
- biało-zielone (3 mniejsze miarki białe + 1 największa zielona).
Kilka informacji od producenta:
Produkt został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego.
Miarki, o różnych pojemnościach, posiadają funkcjonalny uchwyt.
Niezastąpione podczas gotowania i pieczenia. Miarki nie zajmują zbyt wiele miejsca w kuchni.

W komplecie miarka o pojemności:
60 ml - 1/4 szklanki
80 ml - 1/3 szklanki
125 ml - 1/2 szklanki
250 ml - 1 szklanka.

A teraz moje uwagi.
Miarki testowałam podczas pieczenia sernika ryżowego (przepis TUTAJ) i będą one się pojawiać przy kolejnych moich działaniach kuchennych. Odmierzałam ryż, cukier, śmietanę, a na koniec tokaj (oczywiście przywieziony z Węgier).
Przystępując do tego testu od samego początku zastanawiałam się nad sensem stosowania miarek, kiedy można użyć zwykłej szklanki. Jednak szklanki w moim domu występują w bardzo małej ilości i jakoś szybko się tłuką. Ja po prostu ich nie lubię i kojarzą mi się z okresem 30 lat wstecz, kiedy były kłopoty z dostaniem czegoś innego i ładnego. Dlatego też ich nie używam. Chętnie wobec tego sięgnęłam po miarki. 
Pierwsza rzecz, która mi od razu przypadła do gustu to ich kolorystyka oraz materiał, z którego są wykonane. Od razu było wiadomo, że będą łatwe do czyszczenia, co potwierdziło się w praktyce.
Każda miarka jest wyraźnie opisana (1, 1/3, 1/3, 1/4), co nie pozwoli nam popełnić błędu. Odmierzanie przebiegło łatwo i sprawnie. Jak już pisałam wcześniej łatwość mycia powoduje, że po odmierzeniu jednego produktu szybko możemy je przepłukać i przejść do pomiaru kolejnej rzeczy. Czyli nasze gotowanie czy pieczenie może przebiegać sprawnie.
Moja odpowiedź na pytanie o wyższość miarek nad szklanką jest jednoznaczna - wybieram miarki, ale zapewne zdania będą tutaj podzielone.

Zastanawiając się nad minusem dzisiejszego gadżetu muszę stwierdzić, że wolałabym aby miarki były odrobinę większe, a właściwa pojemność była zaznaczona jakąś kreską poniżej ich górnego poziomu. W ten sposób nie trzeba byłoby nabierać pełnej miarki i nic by się nie wysypywało. Ale chyba się czepiam, bo mam wrażenie, że większość miarek jest produkowana właśnie w ten sposób jak miarki Vialli-Design.,


Pozdrawiam

IwonaZestaw miarek 4 szt. zielono-biały Livio
Cena: 16,90 PLN

Produkt został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego.
Miarki, o różnych pojemnościach, posiadają funkcjonalny uchwyt.
Niezastąpione podczas gotowania i pieczenia. Miarki nie zajmują zbyt wiele miejsca w kuchni.Zestaw miarek 4 szt. biało-zielone Livio
Cena: 16,90 PLN

Miarki, o różnych pojemnościach, posiadają funkcjonalny uchwyt.
Niezastąpione podczas gotowania i pieczenia.

2 komentarze:

  1. Miarki i miareczki bardzo lubię mieć pod ręką. Zawsze z nich korzystam :) A te wyglądają uroczo i kuchnia od razu nabiera jaśniejszych barw :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rzeczywiście są bardzo użyteczne i do tego ładnie wykonane.

      Usuń

Wystąpił błąd w tym gadżecie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...