piątek, 4 kwietnia 2014

Wielkanocne babki - fantazyjne formy

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Myślimy o porządkach oraz kuchni. Kwestię sprzątania pozostawmy, a skupmy się na tym milszym aspekcie, czyli świątecznych wypiekach.
Jedno z pierwszych skojarzeń z Wielkanocą to świąteczna babka. Pierwszy kroku to dobry przepis. Korzystamy albo ze sprawdzonych rodzinnych przepisów albo szukamy na własną rękę, czyli u innych blogerów :). Przepis mamy już wybrany (babka drożdżowa, piaskowa, cytrynowa, marmurkowa lub inna). Jednak aby upiec pyszną babę potrzebujemy dobrej formy. I nie chodzi tutaj o jakość formy, czyli o to z jakich materiałów została wykonana. Liczy się również kształt jaki możemy uzyskać dzięki danej formie. Można oczywiście przygotować babkę w prostej formie z tak zwanym kominem. Ale można również pokusić się o bardziej fantazyjne kształty. Właśnie takie formy ma w swojej ofercie amerykańska firma Nordic Ware

Formy oferowane przez Nordic Ware są ciężkie i solidne, a wykonane są z kutego aluminium. Użycie materiału o wysokim poziomie przewodzenia ciepła, zapewni nam równomierne pieczenie. Natomiast nieprzywieralna powłoka ułatwi wyjmowanie ciasta oraz czyszczenie formy. 

A jakie mamy możliwości?

Według mnie najciekawsza forma to ROSE. Nic dodać, nic ując, po prostu piękny kwiat. Kolejne JUBILEE i BAVARIA charakteryzują się geometrycznymi wzorami. CHIFFON to styl vintage, a HERITAGE to piękne, regularne plisy.


Jeśli do tego dodamy trochę inwencji własnej podczas zdobienia, to efekt może być oszałamiający. Pod warunkiem, że przepis będzie właściwy i ciasto wyjdzie nam smaczne:)

I jeszcze uwagi od producenta :
- Przed każdym użyciem należy posmarować formę tłuszczem i delikatnie posypać mąką.
- Formę napełnić ciastem do 3/4 wysokości.
- Aby uzyskać idealne odwzorowanie kształtu, należy przed włożeniem do piekarnika stuknąć kilka razy formą z ciastem o blat stołu - ciasto wypełni formę dokładnie, bez pęcherzyków powietrza.
- Nie używać ostrych narzędzi i środków chemicznych - mogą uszkodzić powierzchnię formy.


Pozdrawiam

http://www.strefaulubiona.pl/

http://www.strefaulubiona.pl/wielkanoc-2014-c-357.html
Świąteczne formy do pieczenia, foremki do muffinek

Aluminiowe i silikonowe formy i foremki do pieczenia ciast, babek, ciasteczek i muffinek. Ciekawe, atrakcyjne i fantazyjne wzory. Zapraszamy..... 
Sklep - kliknij tutaj 
Babki - kliknij tutaj
Dział Wielkanoc - kliknij tutaj
Inspiracje - kliknij tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...